O nás

Jste zde

Triant je český výrobce stylového a designového nábytku, jenž působí na trhu již přes 20 let. Firma, založená roku 1991 v Kutné Hoře, se zaměřuje především na výrobu kvalitního stylového nábytku. Od ostatních výrobců se odlišujeme zejména tím, že od začátku klademe důraz na dokonalé provedení s vysokým podílem ruční práce. Nábytek firmy Triant je určen hlavně náročnému zákazníkovi, který hledá vysokou kvalitu materiálu a řemeslného zpracování. Je oblíben také pro svou trvalou hodnotu, funkci a nadčasovost.

Naším posláním je dopřát zákazníkům jedinečný luxusní zážitek, který spojuje řemeslo, design a tradici při výrobě unikátního nábytku. Se znalostmi založenými na desítkách let zkušeností mísíme ruční zpracování a moderní technologické opracování a vytváříme tak nábytek povýšený na umělecké dílo, které přežije generace a je symbolem stylu a vkusu.

Ctíme hodnoty jako tradice, design, exkluzivita, luxus, jedinečnost, krása, harmonie.

Historie firmy

Historie firmy se datuje již od začátku roku 1989 kdy Miloš Horák, pozdější majitel, jako jeden z prvních získal od místního Národního výboru povolení k podnikání. V té době byla velká poptávka po různých starožitnostech. Pan Horák se na počátku zabýval restaurováním starého nábytku a jeho prodejem prostřednictvím obchodů se starožitnostmi. Po Sametové revoluci se situace zásadně změnila. Začalo se s výrobou prvních kusů vlastního stylového nábytku za pomoci prvních zaměstnanců.

Začátek devadesátých let byl důležitým mezníkem v historii firmy. V tzv. malé privatizaci se podařilo získat vhodné prostory, kam byla přemístěna výroba nábytku a schodů. Díky tomu se sortiment nábytku rozrostl na desítky kusů a v současné době Triant vyrábí již pět plnohodnotných nábytkových řad, které se těší velké oblibě u zákazníků. V průběhu let byla navázána i cenná partnerství převážně s italskými firmami, se kterými Triant spolupracuje na ještě širším sortimentu.

Záleží nám na kvalitě

Dnešní svět je stále více orientován na rychlou spotřebu a výměnu zboží. Naše snaha o udržení špičkové kvality, a tím pádem také trvanlivosti našich výrobků, se tedy stává něčím zcela výjimečným, ale vyplácí se. Odměnou je nám dobré jméno firmy a především spokojenost našich zákazníků, od nichž získáváme cennou zpětnou vazbu. Vždy rádi slyšíme, že jim náš nábytek již řadu let bez sebemenší závady slouží a stále se jim líbí. Povedlo se nám vytvořit typ výrobku, který se dědí z generace na generaci. Od začátku bylo naším cílem vyrábět nábytek s vysokou užitnou hodnotou, dokonalým řemeslným zpracováním a kvalitním stylem a designem.

Materiál, ze kterého je každá kolekce vyrobena, je vybrán již při vytváření návrhu výrobků a plně se musí ztotožňovat s filozofií firmy, tzn. pracovat jen s nejlepšími materiály, které navíc procházejí přísnou vstupní kontrolou. Ctíme poctivost a kvalitu, proto se zákazník může vždy spolehnout, že dostane přesně to, co nabízíme. Nábytek z ořechu je skutečně vyroben z ořechové dýhy, nikoliv jen z dýhy v „odstínu ořech“, stejně tak nábytek z třešně je ze skutečné třešňové dýhy, ne z pouhé obarvené náhražky. To samé platí v případě nábytku, který je vyroben z masivního dřeva.

Důležitým prvkem je také kování, kterým je náš nábytek vybaven. To odebíráme výhradně od renomovaných německých výrobců, kteří nabízejí to nejlepší na trhu. Například zásuvky na našem nábytku jsou na kovových kuličkových pojezdech s plynulým dojezdem od firmy Hettich, která patří mezi současnou špičku ve svém oboru.

Kromě kvality dbáme také na původ materiálů, které pocházejí výhradně z Evropy. Naše pracovní síla je rovněž tuzemská, nábytek Triant tedy nelze cenově srovnávat s výrobky z Číny, Malajsie, Indie a dalších asijských zemí. Ty se zase kvalitou ani materiálem nedají srovnat s nábytkem naší firmy. Vlády těchto zemí navíc nečinně přihlížejí necitlivému kácení tropických pralesů a nedodržování základní ochrany životního prostředí, což je pro nás nepřijatelné. Ručíme za to, že zákazník za své peníze dostane jen to nejlepší při minimálním zatížení životního prostředí. Je politováníhodné, že i státní organizace dnes při výběrových řízeních přihlížejí hlavně k ceně, nikoliv kvalitě a původu zboží!

Při výrobě používáme vlastní know-how. Naší výrobní strategií je spojit nejmodernější CNC technologie s ručním dokončováním. Takto jsou také nastaveny všechny naše výrobní postupy. Disponujeme kompletní technologií na výrobu dílců, na opracování masivního dřeva a v neposlední řadě i vlastní lakovnou. Řada jedinečných technologií, které zde uplatňujeme, byla vyvinuta přímo v naší firmě.

Cílem firmy Triant není nabízet výrobky s nejnižší cenou, ale především zaručit zákazníkům prvotřídní kvalitu za přijatelnou cenu.

ruční řezby nábytek
ruční výroba nábytku
česká řemeslná výroba
dřevěné nábytkové díly
ruční broušení nábytku