Stoly s kovovým podnožím

Masivní dřevěné desky na kovových nohách

Ve spolupráci s designérem Petrem Šebelou jsme připravili kolekci stolů na kovových podnožích. Právě výroba moderních a designových stolů zapadá do nového směru, kterým se společnost TRIANT ubírá - výrobu moderního nábytku, který nechá naplno vyniknout přírodní masivní dřevo.

Jídelní stůl Cross s velkou dubovou deskouJídelní stůl CrossJídelní stůl kulatý CrossJídelní stůl s kovovými nohami CityJídelní stůl s kovovými nohami CityJídelní stůl s kovovými nohami City detailJídelní stůl s kovovými nohami CityJídelní stůl kulatý CrossJídelní stůl dubový CosmoJídelní stůl s kovovými nohami City detailJídelní stůl Cori s dubovou deskouJídelní stůl s kovovou podnoží a ořechovou deskou CosmoJídelní stůl Cross s dubovou deskou

Kovové podnože běžně vyrábíme v černém a tmavě šedém odstínu. Právě tmavší odstíny vytvářejí kontrast mezi dřevěnou deskou a podlahou. Máme vyzkoušené, že tento kontrast perfektně funguje u světlého dubového dřeva, tak i u tmavšího ořechu. Přírodní dřevo je teplý materiál, který v interiéru vytváří příjemné útulné prostředí, v kombinaci s chladným kovem dochází k vyrovnání těchto sil a vzniká harmonický kousek nábytku.

Kovové podnože se hodí zejména do interiérů, kde mají klienti dřevěnou podlahu v podobném odstínu, jako stolová deska. Pokud by byl stůl cený dřevěný, tak by mohl splývat s podlahou a celkově by prostor působil hodně těžce kvůli velkému množstí dřeva.

Kovové podnože jsou vyráběné z kvalitní ohýbané oceli. Povrch je stříkaný speciální strukturovanou kovářskou barvou. Povrch nohou je tedy matný s hrubší strukturou. Jako doplněk můžeme podnož vyribit i v rezavém provedení. Výsledkem jsou stoly vhodné do industriálních interiérů a do prostor, kde má stůl být hlavní dominantou místnosti.

Na podnože je možné usadit masivní stolové desky z různých dřevin. Nejčastěji používáme dub a ořech. Krásně vypadá také světlý jasan. Každý stůl je vyráběn v několika rozměrech a je možné vyrobit i rozměr na míru. Heana stolu může být rovná, nebo zkosená. Nově nabízíme i přírodně zvlněnou hranu desky stolu.